Löparklubben LK Gränslöst | Resultat från Semesterhalvmaran och Sommarmilen 2016
16532
bp-nouveau,post-template-default,single,single-post,postid-16532,single-format-standard,tribe-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-7.6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive,no-js

24 jul Resultat från Semesterhalvmaran och Sommarmilen 2016

Resultat Sommarmilen 2016 (PDF)
Resultat Semesterhalvmaran 2016 (PDF)

 

RESULTAT SEMESTERHALVMARAN KLASS: KVINNOR
  1. Sofia Evnert-89 IF Göta (1:19:55)
  2. Bonnie Tran-85 Kungsör (1:23:17)
  3. Angelica Jönsson-82 Åsbro GoIF (1:47:11)

 

RESULTAT SEMESTERHALVMARAN KLASS: KVINNOR 40
  1. Mikaela Kemppi-73 Örebro AIK (1:22:30)
  2. Martina Stigsson-74 Örebro AIK (1:46:16)
  3. Rose Marie Enmalm-54 IF Start (1:53:02)
  4. Pansy Ståhl-72 IF Start (1:55:54)
  5. Caroline Milton-75 Örebro AIK (2:05:50)
  6. Birgitta Jansson-42 Storådalens SK (2:05:53)
  7. Carina Wahlström-61 Östansjö SK (2:33:46)

 

RESULTAT SEMESTERHALVMARAN KLASS: MÄN
  1. Ludvig Börjsson-77 Örebro AIK (1:24:16)
  2. Jakob Bergemalm-80 Örebro AIK (1:29:47)
  3. Matthias Wiktorsson-82 LK Gränslöst (1:30:11)
  4. Robert Vestman-82 Östansjö SK (1:37:52)
  5.  Robert Brundin-80 Karlslunds IF (1:40:35)
  6. Johan Ingjald-87 IF Start (1:42:59)
  7. Johan Stamm-78 Nature Running (1:45:18)
  8. Marcus Jonsson-77 Örebro AIK (1:46:33)
  9. Alexander Centerfjäll-89 Åsbro GoIF (1:47:47)
  10. Patrik Nilvér-83 LK Gränslöst (1:49:14)
  11. Danie l Nilsson-84 IFK Nora (1:52:10)
  12. Edvin Larsson-95 Örebro Kanotförening (1:57:50)

 

RESULTAT SEMESTERHALVMARAN KLASS: MÄN 40
  1. Erik Anfält-76 Örebro AIK (1:15:26)
  2. Magnus Mossberg-71 Kopparbergs IF (1:26:13)
  3. Hans Persson-66 Glanshammars IF (1:33:29)
  4. Patrik Törnqvist-69 Östansjö SK (1:33:55)
  5. Rikard Jeneskog-73 FK Studenterna (1:34:39)
  6. Jonny Larsson-61 Laxå OK (1:41:02)
  7. Anders Johansson-72 Kvismardalens IF (1:45:40)
  8. Stefan Skytt-63 Östansjö SK (1:52:12)
  9. Jan Buske-72 Kumla SF (1:53:38)
  10. Eric Malm-49 IFK Nora (1:55:00)
  11. Mathias Sevesson-73 Östansjö SK (1:59:05)
  12. Ove Karasiak-53 Åsbro GoIF (1:59:49)
  13. Kent Johansson-68 Östansjö SK (2:00:10)
  14. Nils-Olof Nilsson-46 Mullsjö SOK (2:00:47)
  15. Per Börjesson-54 Östansjö SK (2:05:13)
  16. Sture Bodare-44 Glanshammars IF (2:18:09)
  17. Mats Franzen-65 Östansjö SK (2:33:45)

 

RESULTAT SEMESTERHALVMARAN KLASS: MOTION
  1. Elin Grek-82 Örebro (1:48:34)
  2. Sören Spjuth-61 Aspa IK (1:54:30)
  3. Håkan Adolfsson-81 SISU Forshaga (2:01:29)
  4. Anders Grönlund-65 LK Mjölksyra (2:14:08)

 

RESULTAT SOMMARMILEN
  1. Haben Kidane Eskilstuna Friidrott (32:57)
  2. Jonatan Palm-86 LK Gränslöst (35:11)
  3. Jakob Olars-84 LK Gränslöst (36:41)
  4. Håkan Andersson Lesjöfors Joggning (39:36)
  5. Olle Algotson-90 IK Akele (39:58)
  6. Heshlu Andameriem-97 IF Start (40:06)
  7. Gabrie l Andersson-75 Östansjö SK (41:51)
  8. Meles Jorjo-99 IF Start (42:29)
  9. Marlene Nyqvist-86 Motala (44:19)
  10. Maria Eriksson-76 IF Start (44:34)
  11. Peter Kaltenegger-67 Karlskoga Friidrott (44:58)
  12. Magnus Nyqvist-79 Motala (45:08)
  13. Christoffer Lundberg-86 Karlskoga (45:21)
  14. Emma Lundberg-88 Karlskoga (45:56)
  15. Fredrik Jonsen-79 Storådalens SK (46:00)
  16. Johan Ljung-90 Köping (48:46)
  17. David Bergstedt LK Gränslöst (50:20)
  18. Thomas Johansson-53 Örebro AIK (50:55)
  19. Mikae l Åkerberg-84 Storådalens SK (51:24)
  20. Emi l Josefsson-74 Torgi l Runners (52:23)
  21. Louise Furåker-80 Örebro (53:11)
  22. Abdu l Fatah Alheraki Asylboende Götabro (54:26)
  23. Kristtian Lampo-63 Västerås Friidrottsk (54:28)
  24. Lizanne Byström-80 Rönneshytta (55:07)
  25. Disa Fredriksson-94 Örebro (57:46)
  26. Rebecca Alkesten LK Gränslöst (57:53)
  27. Maria Jansson-79 LIF-Stilen (57:56)
  28.  Sussanne Sandvik-83 Karlskoga (58:24)
  29. Jimmy Glinnerås Örebro (59:19)
  30. Johan Carlsson-83 Appalto Racing (59:20)
  31. Tina Forsberg-66 Storådalens SK (1:00:50)
  32. Christian Östlin-80 Fjugesta (1:01:32)
  33. Ida Eriksson-86 Örebro (1:01:57)
  34. Maria Andersson-80 Rönneshytta (1:02:16)
  35. Frida Johansson-85 Örebro (1:02:32)
  36. Henrik Ljung-78 Västerås (1:02:44)
  37. Theres Blomdahl-81 Runacademy IF (1:03:33)
  38. Malin Ingvarsson-82 Örebro (1:04:11)
  39. Anders Källman-37 Östansjö SK (1:12:01)
  40. Mohammad Alheraki Asylboende Götabro (1:14:44)
  41. Arne Evertsson-41 Storådalens SK (1:22:04)
  42. Kristin Tran-84 Norrköping (1:22:30)
  43. Lars-Inge Larsson-54 Kumla (1:23:50)
  44. Ingegerd Eklund Fjugesta (1:27:09)
  45. Gun Karlsson-42 Östansjö SK (1:31:25)
  46. Samue l Eriksson-38 OK Letstigen (1:35:24)
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.